Narzędzia ICT dla trenerów, lektorów i nauczycieli

narzedzia_ict_trenerzy_nauczyciele
SOCIAL MEDIA

Czasy covidowe przyniosły ze sobą rewolucję technologiczną – wiele rzeczy zaczęliśmy chcieć lub musieć robić online. Nauczyciele poszukują narzędzi do pracy zdalnej, trenerzy biznesu szukają narzędzi interaktywnych do szkoleń, szkoleniowcy chcą programów internetowych dla podniesienia atrakcyjności swoich usług.

Dlatego niniejszy artykuł dedykuję trenerom, lektorom, szkoleniowcom i nauczycielom, podając 10 atrakcyjnych narzędzi internetowych do szkoleń, życząc owocnego wzbogacenia działalności.

SimpleMind

Adres: https://simplemind.eu/

Narzędzie służące do tworzenia map myśli. Dostępna jest wersja bezpłatna oraz płatne, które udostępniają więcej opcji. Przydatne do rozrysowania sobie koncepcji szkolenia lub innych działań (np. planu marketingowego), które łatwiej zwizualizować jako mapę myśli.

Biteable

Adres: http://biteable.com

Aplikacja do tworzenia animacji oraz filmików z wykorzystaniem dużej bazy gotowych bloczków. Przydatna do promocji szkoleń w social media oraz do szkoleń, w których wykorzystywane są materiały video.

Youlean Loudness Meter

Adres: https://youlean.co/online-loudness-meter/

Bezpłatna aplikacja do poziomu natężenia dźwięku. Można wykorzystać w trakcie szkolenia, na którym potrzebne jest zachowanie ciszy, aby umożliwić uczestnikom komfortową pracę. A można też wykorzystać do różnych zabaw i ćwiczeń np. podczas energizerów lub do wyłonienia zwycięzców na zasadzie klaskomierza znanego z „Od przedszkola do Opola”.

TastyCupcakes

Adres: http://tastycupcakes.org

Serwis zawierający bazę różnych ćwiczeń i gier do różnych procesów szkoleniowych i facylitacyjnych (zarządzanie, komunikacja, prowadzenie zespołu, wydajność, zarządzanie ryzykiem itp.). Może służyć gotowymi przykładami lub jako źródło inspiracji.

SessionLab

Adres: https://app.sessionlab.com/

Profesjonalna platforma do tworzenia , przechowywania i zarządzania planami szkoleń. Umożliwia wygodne komponowanie planów dzięki traktowaniu poszczególnych ćwiczeń, bloków teoretycznych i innych punktów programu jako przesuwalnych modułów. Pozwala to na szybkie złożenie nowego projektu z uprzednio zdefiniowanych elementów. Jest w wersji bezpłatnej i premium.

BusinessBalls

Adres: http://businessballs.com

Platforma z bogatą bazą zasobów edukacyjnych. Zawiera ćwiczenia, quizzy, kursy, materiały PDF i wiele innych, posegregowanych w łącznie kilkadziesiąt kategorii w grupach takich jak przywództwo, inteligencja emocjonalna, zarządzanie, życiowe umiejętności i inne.

Mentimeter

Adres: https://www.mentimeter.com/

Bezpłatne narzędzie służące do tworzenia sond, quizów i formularzy, które uczestnicy mogą łatwo wypełnić online podczas szkolenia. Do przygotowanego projektu generowany jest unikalny kod, który uczestnicy mogą wpisać w przeglądarce, by zagłosować i od razu zobaczyć wyniki. Podnosi interaktywność i atrakcyjność szkoleń, warsztatów i spotkań.

Kahoot!

Adres: https://kahoot.com/

Popularna platforma do quizów online o strukturze podobnej do rundy eliminacyjnej z programu Milionerzy, gdzie liczy się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale też czas jej udzielenia. Kahoot pozwala mocno podnieść walory nauki np. języków obcych, gdzie kursantów można przepytać ze słówek lub zrobić podsumowanie działu.

Quizlet

Adres: https://quizlet.com/pl

Quizlet udostępnia proste narzędzia edukacyjne, które wspomagają naukę. Umożliwia stworzenie własnych fiszek, gier i innych narzędzi. Co ważne, można korzystać także z zestawów stworzonych przez innych użytkowników, dzięki czemu dostępna baza jest bardzo duża.

Online Stopwatch

Adres: https://www.online-stopwatch.com/

Bezpłatny otwarty timer online z ogromem dodatkowych funkcji. Licznik może odliczać czas pozostały do końca lub mierzyć upływ od momentu włączenia. Możliwe są dodatkowe animowane timery (klepsydra czy dogasająca świeczka). Są także specjalne czasomierze np. egzaminacyjne, które wyświetlają więcej informacji.

Post czytano: 142 razy, a dzisiaj 1. By zwiększyć tę liczbę, udostępnij go proszę.
SOCIAL MEDIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + szesnaście =


Notice: Funkcja WP_Scripts::localize została wywołana nieprawidłowo. Parametr $l10n musi być tablicą. Aby przekazać dane do skryptów, proszę użyć funkcji wp_add_inline_script(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 5.7.0.) in /home/users/vrizz/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 6031