Autor

Arkadiusz   Naruk

arkadiusz_naruk_trener_biznesu

Co mogę dla Ciebie zrobić?

 1. Jako certyfikowany trener biznesu (Certified International Professional Trainer®)
   • szkolę firmy, instytucje i organizacje z komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych, dając praktyczne techniki, które pozwalają wprowadzić transformację,
   • audytuję komunikację marketingową, tworząc raporty i dając jasne wskazówki co, jak i dlaczego zmienić,
   • konsultuję przemówienia i komunikację w firmie, dzięki czemu pracownicy wypadają lepiej oraz poprawia się atmosfera w zespole.
 2. Jako profesjonalny mówca, zrzeszony od 2015 roku w światowej organizacji mówców Toastmasters International z najwyższym poziomem DTM® przemawiam na wydarzeniach i konferencjach w tematach związanych z rozwojem osobistym.
 3. Jako szkoleniowiec, prowadzę warsztaty z komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych.
 

Dlaczego komunikacja jest ważna?

wystąpienia publiczneJedną z najważniejszych umiejętności współczesnego świata jest komunikacja, ponieważ przybywa zawodów, które wypierane są przez automaty, roboty i sztuczną inteligencję. Na znaczeniu rosną profesje, które wymagają doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Podejmować je mogą tylko ludzie.

Umiejętność komunikacji dominuje rankingi kompetencji XXI wieku:

i przytłaczającą większość tych, które są w internecie. Dlatego warto zadbać, by stale uczyć się i rozwijać swoją komunikację.

 

Zobacz mnie w akcji: przykładowe video o gestach w wystąpieniach publicznych

 

Co zyskujesz, czytając mojego bloga?

Blog to moja przestrzeń na dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. Dotykam takich tematów jak:

 

Doświadczenie:

warsztaty biznesowe

 • Merytorykę, którą otrzymujesz podpiera doświadczenie biznesowe od 2012 roku oraz 10 międzynarodowych certyfikatów mówczych, trenerskich i z zarządzania.
 • Występował w rolach mówcy konferencyjnego (online i video), wykładowcy akademickiego, konferansjera, konsultanta TEDx, keynote speakera, podcastera i mentora. Komunikacja to jego wielka pasja i zainteresowanie, które stale rozwija.
 • Współzałożyciel Akademii Mówców oraz twórca programu rozwojowego dla młodzieży Młodzi Mówcy.
 • Zdobywca licznych nagród, medali i wyróżnień (od 2020 roku 12 medali za konkursy mówcze).
 • Szkolił dla i w firmach oraz organizacjach takich jak: Ambasada Australii w Warszawie, NATO w Brukseli, Forum Wizja Rozwoju, MasterLease, Pomorski Fundusz Rozwoju, Grupa Progres, Neoteric, szkoły i przedszkola.
 • Jest certyfikowanym Trenerem Zmiany SPOCO® i pomaga przedsiębiorcom przechodzić transformacje osobiste i biznesowe.

Certyfikaty

 

Moja historia, czyli jak to się stało, że robię to, co robię…?

Historia

Słaby start

Jeszcze niedawno byłem dla siebie nikim: otyłym palaczem, bez perspektyw na dobrą pracę, marzeń, wiary w siebie, z toną kompleksów i strachem przed ludźmi. Nienawidziłem siebie i gardziłem ludźmi. Byłem gotów spędzić tak całe życie i mogłem tak zrobić. Ale nie zrobiłem.

Dziś już nie palę, trenuję capoeirę, cieszę się relacjami z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, pomagam innym i spełniam swoje marzenia. Przez lata zastanawiałem się nad sensem swojego minionego fatalnego trybu życia. Teraz go widzę: musiałem sam to wszystko przejść, żeby to zrozumieć i móc teraz pomagać w podobnych problemach.

Mentoring - Arkadiusz Naruk

Życie inżyniera na uczelni

A zaczęło się od tego, że skończyłem studia – z wykształcenia jestem mgr inż. automatyki i robotyki – i poszedłem na doktorat. Kolejne miesiące pracy uzmysłowiły mi, że kariera naukowa ma dwa obszary:

 • obszar naukowy – prowadzenie badań, budowanie prototypów i pisanie artykułów,
 • obszar dydaktyczny – prowadzenie zajęć ze studentami (wykłady, ćwiczenia, laboratoria) i konsultacje.

Zrozumiałem, że nudne godziny w laboratorium i samotne pisanie tekstów, które przeczyta kilka osób na świecie, to nie moja droga! Pomyślałem wtedy, że

Życie jest za krótkie, żeby robić rzeczy DOBRE. Trzeba od razu robić NAJLEPSZE.

Odkrywanie pasji

Wiedziałem, że naprawdę dobrze się czuję w tym drugim – dydaktyce. Miało to przełożenie na moje wyniki w ankietyzacji 44 nauczycieli na wydziale, gdzie zająłem III miejsce mając raptem 3 miesiące doświadczenia w nauczaniu. Zrozumiałem, że ścieżka naukowa nie jest dla mnie i że chcę spędzać życie na salach szkoleniowych, towarzysząc ludziom w ich zdobywaniu umiejętności i przechodzeniu osobistych transformacji.

Nadal pozostaję inżynierem, a inżynier z definicji to ktoś, kto rozwiązuje problemy. Ja miałem ich dużo i postanowiłem znaleźć skuteczne rozwiązania, jeden po drugim eliminując kolejne wyzwania. Choć jest to droga, która nadal trwa, to sposoby i techniki, które już znalazłem, wypracowałem lub wymyśliłem przedstawiam Ci tutaj, na blogu.

Narodziny mówcy

Lata spędzone w teatrze, jako wykładowca, a wreszcie jako członek klubu mówców Toastmasters Gdańsk dały mi doświadczenie i podłoże, na którym budowałem swój warsztat jako „communicator”, czyli mówca i rozmówca w jednym. Na kursie trenera biznesu, który przechodziłem, pojawiło się kolejne potwierdzenie, że mam predyspozycje do uczenia – egzamin teoretyczny zdany na ponad 90%, praktyczny na 5+.

Rzeczy, którymi się interesuję jest bardzo dużo. Rozwijam się fizycznie, intelektualnie i duchowo. Trenuję sztuki walki, chociaż chętnie bywam także na innych zajęciach ruchowych. Jestem członkiem klubu mówców Toastmasters International. Interesuję się biznesem, psychologią, pisaniem, komunikacją. Uwielbiam się uczyć nowych rzeczy. Jeśli tylko mam coś do zrobienia, na czym się nie znam, to zaczynam się tego uczyć, zamiast wynajmować do tego innych. Dużo podróżuję: ostatnio były to m.in. Norwegia, Egipt, Turcja, Izrael, Tajlandia. Każda podróż przynosi nowe obserwacje, wnioski i inspiracje.

Jeśli chcesz mi coś przekazać, to napisz do mnie:

biuro [@] anaruk.pl


Notice: Funkcja WP_Scripts::localize została wywołana nieprawidłowo. Parametr $l10n musi być tablicą. Aby przekazać dane do skryptów, proszę użyć funkcji wp_add_inline_script(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 5.7.0.) in /home/users/vrizz/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 6031