Książki

logobook

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 – dodane Od pasji do biznesu

Szukasz inspiracji co przeczytać? Oto moja lista – książki, które już przeczytałem i które mogę Ci śmiało polecić.

Jak recenzuję?

Pozycje na tej stronie to mikrorecenzje – z jednej strony podaję tytuł, który warto znać, z drugiej dokonuję pobieżnej oceny, by przybliżyć Ci moje uwagi w kilku kategoriach:

  • ogólna charakterystyka – kto napisał, jakie ma doświadczenia, jaki jest przekaz książki,
  • język – na ile przystępnie jest napisana; język ekspercki, branżowy lub łatwy dla każdego; sucha teoria czy teoria na podstawie fabuły,
  • efekt WOW! – czy występuje; co w książce jest unikalnego; dlaczego przykuła moją uwagę,
  • wartość dla Ciebie – co zyskasz dzięki przeczytaniu,
  • chcesz kupić? – jednozdaniowe podsumowanie książki i link do księgarni partnerskiej.

Kolejne pozycje w przygotowaniu.

Top 3

To książki, które osoba zainteresowana rozwojem osobistym powinna mieć w małym palcu. Gromadzą w sobie najważniejszą wiedzę z szerokim wachlarzem zastosowań.

Okładka - Covey

Stephen Covey

7 nawyków skutecznego działania

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Obowiązkowa pozycja dla każdego zainteresowanego rozwojem osobistym. Dotyka wszystkich sfer życia i pomaga zbudować zdrowe zbalansowane życie. Treści z książki są uniwersalne, ponadczasowe i warto do nich wielokrotnie wracać.

Przeczytaj mikrorecenzję

Okładka - Carnegie

Dale Carnegie

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Wydawnictwo: Studio EMKA

Tytuł mylnie może sugerować, że książka dedykowana jest dla smutnych samotników – wręcz przeciwnie! Oryginalny tytuł How to win friends and influence people lepiej oddaje o czym jest ta pozycja. Jednym słowem, to niesamowity zbiór anegdot i autentycznych historii, na przykładzie których czytelnik poznaje najważniejsze przepisy na udane życie z ludźmi.

Przeczytaj mikrorecenzję

Okładka - Eker

T. Harv Eker

Bogaty albo biedny – po prostu różni mentalnie

Wydawnictwo: Studio EMKA

Pozycja, która obala wiele popularnych schematów i stereotypów dotyczących pieniędzy. Jednocześnie funkcjonuje jako osobisty trener, bowiem aktywnie pracuje z czytelnikiem, zadając mu liczne pytania oraz ćwiczenia do wykonania.

Przeczytaj mikrorecenzję

Relacje i komunikacja

Książki, które pomogą Ci lepiej żyć z ludźmi.

Okładka - Chapman

Gary Chapman

5 języków miłości

Wydawnictwo: Espirit

Książka na temat sposobów w jakie ludzie chcą i mogą być kochani. Doskonale nadaje się nie tylko dla związków, ale też dla singli, a koncepcja przedstawiona w książce działa dla każdego człowieka – w pracy, w szkole, w domu itp.

Przeczytaj mikrorecenzję

Biznes i finanse

Książki, które pomogą Ci żyć z pasji, zarządzać finansami i dorosnąć do zamożności.

Okładka - Burzyński

Andrzej Burzyński

Od pasji do biznesu

Wydawnictwo: Logos Oficyna Wydawnicza

Praktyczny poradnik, kupujący sympatię czytelników humorem i luźnym językiem, który uczy jak poznać swoją pasję, rozwinąć ją i zacząć na niej zarabiać. Książka zawiera niezliczoną ilość konkretnych historii, rozwojowych pytań, a także ciekawych historii z życia, które bardzo wciągają.

Przeczytaj mikrorecenzję


Notice: Funkcja WP_Scripts::localize została wywołana nieprawidłowo. Parametr $l10n musi być tablicą. Aby przekazać dane do skryptów, proszę użyć funkcji wp_add_inline_script(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 5.7.0.) in /home/users/vrizz/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 6031